PŁYTY WŁÓKNOCEMENTOWE EQUITONE

Poznaj alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań EQUITONE [linea]

 

Płyty włóknocemententowe  EQUITONE mają postać cienkich płyt o wymiarze do 3 x 1,25 m.

Płyty spełniają wymagania konstrukcyjne oraz projektowe. Są odporne na dzialanie niekorzystnych warunków atmosferycznych przy jednoczesnym zachowaniu wysokich walorów estetycznych.

Technika  zastosowania płyt EQUITONE na fasadach wentylowanych pozwala na izolowanie budynku od deszczu, mrozu lub nadmiernego nagrzewania. Szczelina wentylacyjna pozwala powietrzu swobodnie krążych  między płytą a ścianą.

Podobnie jak deski Cedral, płyty elewacyjne EQUITONE są produkowane z naturalnych składników: wody, piasku, celulozy i cementu. Różnorodność struktur i kolorów uzyskanych w procesie produkcji, pozwala na wykorzystanie płyt EQUITONE zarówno w nowym budownictwie jak i w modernizcji istniejących budynków.

Płyty włóknocemententowe EQUITONE [linea]

EQUITONE [linea] to unikalny materiał elewacyjny o strukturze 3D zaprojektowany we współpracy z zespołem ponad 60 międzynarodowych architektów.

Zmieniający się kąt naturalnego oświetlenia w ciągu dnia nadaje elewacji niezwykle dynamiczny wymiar. Strumień światła wypełniając blaskiem rowkowaną powierzchnię płyty zachwyca dynamiczną grą światła i cienia.

Każda płyta EQUITONE [linea] odznacza się wyjątkową i niepowtarzalną fakturą surowego włóknocementu.

Parametry techniczne

Powierzchnia: naturalne przebarwienia, rowkowana powierzchnia
Maksymalny format użytkowy: 3.050 x 1.220 mm
Grubość: 10 mm
Klasa reakcji na ogień: niepalna, A2-s1, d0 (PN-EN 13501 – 1)

 

Zobacz obiekty referencyjne

EQUITONE [linea]

 

 

 

 

 

Jesteś zainteresowany

Kontakt z nami